Ermenegildo Zegna Cloth

Historie rodinného podniku Ermenegildo Zegna sahá až do druhé poloviny 19. století, kdy jako první v tomto rodu začal Angelo Zegna tkát a jeho syn Ermenegildo pak dovedl firmu mezi jedny z nejznámějších a nejdynamičtěji rozvíjející se rodinné podniky.

V roce 1910 v italském městečku Trivero začal Ermenegildo zpracovávat ovčí vlnu na vlastních stavech a začal vyrábět první látky. Již od začátku měl vizi o mezinárodním rozsahu svého podnikání, a tak systematicky inovoval jak produkty, tak celý proces výroby a propagaci značky Zegna. Díky této vizi byla společnost již od začátku plně vertikálně integrovaná a stala se jedním z nejuznávanějších italských rodinných podniků.

V roce 1938 se společnosti Zegna povedl první export do Ameriky a v roce 1945 již exportovala do čtyřiceti zemí. Od začátku si majitelé společnosti uvědomují, že kvalita produktů nemůže být oddělována od pozitivního vztahu s místními lidmi a obcemi. Ermenegildo Zegna dobře rozuměl tomu, že dlouhodobý úspěch je spojený s kvalitou života lidí i životního prostředí.

Trivero tak už od roku 1938 mělo společenské zázemí, knihovnu a tělocvičnu, divadelní sál a veřejný bazén. O pár let později Ermenegildo vybudoval zdravotní středisko a školku. Během svého života nechal vysadit tisíce stromů.

V 60. letech Angelo a Aldo, synové zakladatele firmy, pokračovali v rozšiřování portfolia produktů a v expanzi na zahraniční trhy. Dokončili vertikální integraci podniku. V roce 1972 spustili naplno servis Made to Measure.

V 90. letech se Zegna stává světovou značkou luxusních módních produktů. V roce 1991 byla Zegna první značkou na poli luxusní pánské módy, jež otevřela v Číně (Beijing) svůj obchod.

Dnes je Ermenegildo Zegna Group jedním z nejznámějších rodinných podniků v Itálii. Jméno Zegna se během 20. století díky obchodním genům a podnikatelskému duchu členů rodu Zegna stalo synonymem pro průkopníky v podnikání.

Filosofie společnosti je založena na třech principech: dlouhodobé cíle, rodinné vlastnictví celého podniku jako záruka vývoje, pevné etické závazky založené na systému korporátního vedení.
           
Novinky:

05.09.2017
Prezentace nových kolekcí podzim/zima 2017-18 od našich tradičních dodavatelů k dispozici. ... více zde
Newsletter: buďte s námi v kontaktu

 

Najdete nás:    
© 2021, atelier 66 s r.o. kontaktujte nás na alpiano@alpiano.cz nebo + 420 603 151 078 webdesign CC data