Loro Piana

Loro Piana je rodinným podnikem s dlouholetou tradicí a historií, jež sahá až do počátku 19. století, kdy první členové této rodiny začali obchodovat s vlnou v Trivero, textilní oblasti severní Itálie.

V dubnu 1924 založil Pietro Loro Piana společnost Loro Piana, která v 40. letech expandovala na mezinárodní trh. Na začátku 20. století již šestá generace Loro Piana patří mezi přední světové výrobce a zpracovatele vlny. Od roku 2000 je pak na přední příčce v nákupu nejjemnější a nejlepší vlny na světě.

Toto ocenění (The World Wool Record Challenge Cup) se týká pouze jednoho balíku vlny do roku, z něhož lze ušít pouze 50 exkluzivních obleků z limitované série. Vlna z tohoto balíku (Record Bale) obsahuje vlákna o síle 10 mikronů (mikrometrů), zatímco standardně používá Loro Piana vlákna o síle 16 mikronů a běžný dodavatel vlny až od 19 mikronů.

Známkou nejvyšší kvality látek je, že Loro Piana má kompletní kontrolu nad celým procesem výroby: od surového materiálu až po finální látku. Podstatné je stejně tak každé vyčesávání surového materiálu a první fáze předení příze jako použití nejmodernější technologie a strojů ve výrobě. Dneska Loro Piana vlastní šest manufaktur v Itálii v oblasti Valsesie a další manufaktury v USA či v Mongolsku.

Vlna Merino z Austrálie

Vlna Vikuňa z Peru

Kašmír z Činy a Mongolska

Kolekce látek
           
Novinky:

05.09.2017
Prezentace nových kolekcí podzim/zima 2017-18 od našich tradičních dodavatelů k dispozici. ... více zde
Newsletter: buďte s námi v kontaktu

 

Najdete nás:    
© 2021, atelier 66 s r.o. kontaktujte nás na alpiano@alpiano.cz nebo + 420 603 151 078 webdesign CC data