Kašmír z Činy a Mongolska

Vlnu na kašmírovou látku nejvyšší kvality získává Loro Piana z koz kašmírských v Číně a Mongolsku. Prostřednictvím společnosti Loro Piana Mongolia Limited sídlící v Mongolsku, jež se rozkládá na sever od Činy, navázala Loro Piana vztahy s čínskou vládou. V západním světě tak patří mezi největší zpracovatele kašmíru a baby kašmíru.

Kašmír se získává ze srsti kozy kašmírské a "baby kašmír" z mláďat této kozy. Loro Piana vyvinula unikátní metodu a vlákno na baby kašmír sbírá jemně a zcela bezpečně jen jednou za život kozy, a to mezi třemi a dvanácti měsíci života kozy. Každý rok na jaře, jakmile je počasí příznivější, se kůzlata střihají a Loro Piana nakupuje v dubnu a květnu každý rok ten nejlepší a nejjemnější kašmír. Získává tak extrémně vzácné a dokonalé vlákno z mladých koz.

Zatímco jedno kůzle produkuje ne více než 80 g špičkové vlny, tak dospělá koza až 250 g. Po vyčištění baby kašmíru zbývá 30 až 40 g vlny na jedno kůzle. To znamená, že např. na jeden svetr je potřeba 19 kůzlat a na jeden kabát 58 kůzlat. To je důvodem, proč látky z této vlny jsou v extrémně limitovaných množstvích.
           
Novinky:

05.09.2017
Prezentace nových kolekcí podzim/zima 2017-18 od našich tradičních dodavatelů k dispozici. ... více zde
Newsletter: buďte s námi v kontaktu

 

Najdete nás:    
© 2023, atelier 66 s r.o. kontaktujte nás na alpiano@alpiano.cz nebo + 420 603 151 078 webdesign CC data